Sık Sorulan Sorular

Gürcistan Batumda konut yatırımı ile ilgili sık sorulan soruları videomuzda sizler için cevaplandırdık :)

 

Sık Sorulan Sorular

· Karadeniz'in en popüler sahil ve turist kenti aynı zamanda Acara Özerk Cumhuriyetinin Başkenti · Yatırımınıza hızlı geri dönüş oranları ( Konutta 6-7 yıl, Arsada 3-4 yıl ) · Avrupa Birliği ile yapılan serbest dolaşım hakkı · Ülke Nüfusundan fazla yıllık turist sayısı · Avrupadaki en düşük vergi oranlarına sahip ülke · Gallup World Poll tarafından yapılan araştırmada dünyanın en güvenli 3. ülkesi
Evet olabilir. Yabancıların konut ve arsa sahibi olmasında hiçbir engel ve kısıtlama yoktur. Sadece tarla statüsündeki arsaların yabancılara satışı yasaktır.
Çünkü komisyonumuzu satan kişi veya kurumdan alıyoruz. Sizlerden hiçbir şekilde komisyon ya da benzeri bir ücret talep etmiyoruz.
Hayır, ödemezsiniz. Sadece tapu kayıt ücreti ödersiniz. Tapunuzu 1 işgünü içinde almak için 70 dolar, 4 işgünü içinde almak isterseniz 25 dolar ödersiniz.
Birçok görüşeceğiniz proje, konut sahipleri ve emlakçılar 5 yılda amorti edeceğini söylüyorlar. Hatta bazı iddialı projeler 4 yılda amorti edeceğini söylüyorlar. Emlak Batum olarak biz bu sürenin mobilyalar dahil kötümser bir senaryoda 7 yıl olduğunu biliyoruz. Yaptığınız yatırımın yıllık ortalama %15'ini kira gelirinden karşılarsınız. İstanbul ve Türkiye'nin birçok ilinde kira çarpanlarının 25 - 30 yıllara çıktığını düşünürsek Batum yatırımınızın çok hızlı bir geri dönüş süresi olduğunu söyleyebiliriz.
Evet alabilirsiniz. Çünkü neredeyse bütün inşaat firmaları %20 ile %50 arasında değişen peşinatlarla 36 aya varan taksit seçeneği sunmaktadır.
Emlak Batum aracılığıyla kiraya verebilirseniz. Evinizi yaz sezonunda turistlere günlük kiralamak isterseniz anlaşma çerçevesinde booking.com, airbnb.com ve diğer online kiralama portallarını sizin adınıza yönetme, misafir karşılama, eve yerleştirme ve temizlik hizmetlerini sunuyoruz.
Evinizin konumuna, iç dizaynına ve kalitesine göre Mayıs-Haziran-Temmuz-Ağustos-Eylül dönemlerinde 50 ile 100 dolar arasında, diğer aylar uzun dönemli kiralama ile aylık 250 dolardan başlayan fiyatlarla kiraya verebilirsiniz.
Evet, kontrol edebilirsiniz. İster evinizi kiraya verdiğiniz internet siteleri üzerinden, daire girişine taktıracağınız kamera sistemi ile ister akıllı anahtar sistemleri ile dairenizin dolu olup olmadığını kontrol edebilirsiniz.
M² başına istediğiniz kaliteye göre mobilya ve her şey dahil fiyatı 180 dolardan başlamaktadır
Tapu işlemleri adalet sarayı ismini verdikleri binada gerçekleştirilir. Türkiye'den gelirken yanınızda pasaportunuzu getirmeniz gerekmektedir. Aynı gün içinde işlemler tamamlanır
Siyah Karkas alacağınız evin sadece dış duvarları bitirilmiş olup evin içi kullanıma hazır değildir. Evin pimapen camları ve giriş kapıları takılmış, elektrik, su, doğalgaz kapınıza kadar getirilmiş evin içi ile alakalı işler size bırakılmıştır. Tabiki apartmanla ilgili (asansör, kanalizasyon, merdivenler, bahçe vb.) bütün her şey tamamlanmıştır. Beyaz Karkas ise siyah karkasa ek olarak evin iç duvarları ve ince sıvası yapılır, elektrik sistemi hazırlanır, doğalgaz boruları takılır, banyo ve mutfakta musluklar ve su çıkışları yapılır, zemine parke yada laminant döşenir.